Як самостійно орендувати житло в Польщі

Є декілька варіантів для самостійного винайму житла в Польщі. Звісно що всі через інтернет, так як газети застаріли і не несуть актуальної інформації.

 

na wynajem

 

Виходячи з цього одразу по приїзду обовязково слід подбати про доступний інтернет. В більшості випадків це мобільний інтернет і смартфон.

Звісно що є варанти роботи закордоном із передбаченнім поселенням, але звязок все одно буде потрібен. Тому смартфон з інтернетом без конкуренції.

Для цього одразу при можливості слід купити сім карту одного з операторів мобільного звязку і активувати сім карту (знадобиться паспорт).

Тому перші поїздки, поки ви ще не освоїлись і не розумієте мови, легше робити із знайомими, перевізниками, посередниками які і подбають про ваше поселення і роботу.

Все ж таки зараз не про це.

 

Як самостійно винайняти житло в Польщі

Джерела для пошуку житла в Польщі

 • olx,pl
 • otodom,pl
 • facebook,com

 

Можна найти і на інших сервісах але ці найпродуктивніші.

Перші два сайти – це пошук на польській мові, а от на фейсбук можна і на кирилиці пошукати. При тому слід памятати що часто руско, україноговорящі автори оголошень можуть бути посередниками і вам доведеться заплатити за винайм дорожче ринку. Особливо це стосується винайму квартир, кавалерок.

 

отодом

 

Що до хостелів, кімнат, – то великої різниці не буде якою мовою подане оголошення.

Ціни на винайм квартир зараз значно виросли в порівнянні з попередніми роками і у великих містах Польщі починаються від 1500 злотих в місяць, але у більшості випадків і у деяких містах ця сума вища і становить.

 • квартира за 2000 зл. – оренда в місяць + 2000 – кауція = 4000 перша оплата
 • кімната 1000 зл. – оренда в місяць + 1000 – кауція = 2000 перша оплата
 • койко місце 600 зл. – оренда в місяць + 600 – кауція = 1200 перша оплата

 

При оренді квартири вам необхідно буде проплатити авансом за перший місяць і кауцію (завдаток гарантія відшкодування пошкоджень і т.п.) у суммі не менше місячної проплати за житло. Сумма при цьому виходить значна. Інколи доведеться платити ще і комунальні послуги чинш (czynsz).

 

Ціна на винайм ще значно залежить від таких умов:

 • міста (столиця і т.п.)
 • розташування в місті (центр, віддалені р-н)
 • умов проживання (меблі, ремонт і т.п.)
 • комунальні послуги
 • інші послуги чи сервіс

 

При винаймі хостела чи кімнати кауція переважно не береться. Ну і звісно якість проживання значно гірша.

Також кауція повинна повертатись після закінчення терміну проживання згідно умови винайму. Але практика така, що більшість орендарів її не повертає, а навмисне шукає причини, пошкодження в квартирі щоб цього не робити.

 

Під час пошуку житла слід відразу телефонувати і питати про все необхідне, назначати зустріч. На смс чи інші письмові повідомлення майже ніхто не реагує.

Під час винайму квартири слід укладати умову винайму, що гарантує вам бодай якісь права проживання в орендованій квартирі, а також деякі інші можливості такі як замельдовання і т.п. при необхідності.

 

Ви можете Залишити коментар.


Залишити коментар