Скільки грошей взяти в Польщу на заробітки щоб не спати на вулиці

Не секрет що заробітчанство українців в Польщу набрало массового явища. Багато людей різними методами і з  різних причин виїзжають  закордон.

 

гроші в Польщу

 

Звісно ж основна причина це нестача коштів на конкретні цілі по життю. Саме про кількість грошей і потрібно перш за все подумати при поїздці закордон на заробітки.

 

Скільки грошей взяти в Польщу?

А саме скільки грошей брати з собою на заробітки в Польщу?

Якщо ви їдете на роботу закордон це зовсім не означає що гроші отримаєте відразу і з першого дня. Зазвичай до виплати може пройти місяць, ну мінімум тиждень – два до авансу при найкращому розкладі.

А зважаючи на це – десь потрібно жити і щось їсти весь цей час – як розумієте кошти потрібні.

 

Навіть якщо роботодавець забезпечить вас житлом, – що ви не можете знати стовідсотково, краще заздалегідь перестрахуватись і взяти суму грошей для винайму найдешевшого житла на перший місяць в хостелах наприклад. Це не так вже й багато і складає 500- 600 злотих.

Якщо все складатеметься добре то гроші у вас просто залишаться, а якщо ні то не прийдеться спати на вулиці 🙂

І так вирішили – на житло брати мінімум 500 злотих. На харчування і інші витрати ще 500 злотих. Тому 1000 злотих це мінімальна сумма грошей що потрібна для адаптації заробітчанина на перший місяць.

 

дешевий хостел

 

Звісно якщо ж ви схочете краще жити і їсти, а також курити і випивати то цієї сумми вам не вистачить. Адже на винайм хоча би окремої кімнати потрібно від 1000 злотих. А зважаючи на те що прийдеться придбати свій посуд і постільну білизну сума виростає значно.

В дешевих хостелах і житлі для робітників посуд і постіль зазвичай передбачені. Про їх стан я не буду згадувати..

 

Оренда житла у великих містах коштує досить дорого але і вибір робіт а також платня теж вища. Проте проживаючи в пригородах і хостелах цілком можна вкластися в 500 злотих в місяць.

Алкоголь і сигарети коштують теж дорого тому курцям буде тяжко і щоб курити і більше заощадити – прийдеть курити смердючий тютюн і самокрутки або відказатись від цієї звички.

Якщо ж ви хочете заробити – то і алкоголь теж буде лишнім.

 

Які гроші брати до Польщі?

Найкраще звісно ж –  злоті, хоча б сотню дві. Решту ж можна брати і в євро чи долах а уже на місці підшукати кантор і розміняти.

Це може бути складно без знання мови але цілком реально з допомогою таких же заробітчан з більшим досвідом як у вас.

 

Гроші в Польщі

 

Гривні краще не брати або заздалегідь в Україні розміняти їх на злоті.

Перевага злотих над іншими валютами очевидна адже ними можна розрахуватись відразу в найближчому магазині, – придбати сімкарту і поповнення щоб бути на звязку і т. п.

 

Заробітчанину просто необхідно брати з собою гроші закордон. Адже навіть якщо про все договорились наперд – це може вберегти вас від непередбачуваних ситуацій. А по приїзду цілком може бути так що такої вакансії уже нема і треба шукати роботу., особливо тепер в період коронакризи.

 

Також раніше в поїздках по безвізу прикордонники питали показати гроші на витрати. Тепер же ж по безвізу ще потрібно і запрошення на роботу.

На рахунок коронакризи – карантин (10 – 14 днів) часто приходиться оплачувати самому і винаймати житло по дорожчих тарифах + ще харчування. А це ще 1000 -1500 злотих. зважайте на це при поїздках на заробітки закордон і все буде добре.

Ви можете Залишити коментар.


Залишити коментар