Збираючись на заробітки закордон людина менш за все хоче бути обманутою. І тому перед поїздкою варто хоть трішки зібрати інформації. У час інтернету це досить просто. А потрібну інформацію легко знайти хоч би й тут.
Пошук провірених роботодавців, перевізників це тривалий процесс. Зрозуміло що серед знайомих є такі що їздили закордон і запевняють що все буде гаразд.
Варто перестрахуватись і завжди памятайте що списки “чорних” і нечесних перевізників можна знайти в інтернеті. В іншому ж випадку ви завжди ризикуєте недоїхати.
Як уникнути кидалово по документам візи карти побиту і тп
Не варто купувати запрошення на роботу в інтернеті. Вірогідніть попасти на підробку – дуже велика.
Можна скорстатись послугами перевізника і спеціалізованих агенцій в Україні. Але і це не завжди забезпечить вас від поганих наслідків.
На мою думку найкраще брати запрошенння на роботу саме в працедавця в Польщі, обмежуючи кількість посередників і ймовірність підробки документів.
Звісно – для тих хто їздит закордон не часто – цей варіант не підійде і залишається попередній.
Наслідки підробленого запрошенння на роботу – це витрати на візу яку не відкриють, або депортація. А також втрата часу і коштів і ймовірніть кримінальної відповідальності за підробку документів.
Як униткнути кидалово на гроші і не виплати зарплати
Це питання хвилює людей набагато більше як попереднє. І однозначної відповіді на нього нема.
Але всі і завжди знають що для більшої безпеки і ймовірної оплати праці – слід працювати легально.
Звісно також варто уникати посередників, які хочуть заробити на вас, а також невідповідальних агенцій праці.
Списки “чорних”агенцій праці також можна пошукати в інтернеті, щоб забезпечити себе від сюрпризу.
Посередники це не завжди погано, адже рідко вдається договоритись про роботу напряму. Особливо коли працівник не володіє мовою працедавця.
Погано коли посередників багато. Ситуація в якій кожен наступний працівник наймає іншого робітника що згоден виконати роботу дешевше. В такій ситуації можуть постраждати усі адже робота може бути виконана погано, недобросовісно або і зовсім не закінчена.
Платити за ваканцію роботи в Польщі теж не варто, адже нормальної роботи повно яку легко знайти в інтернеті навіть рідною мовою.
Якщо ж ви працюєте нелегально – старайтесь домовлятись на щотижневу оплату, рідше – двотижневу. Як варіант за виконану роботу (об єм роботи).
Якщо ж пропрацюєте місяць до оплати праці – ризикуєте не отримати нічого.
Деякі працедавці практикують оплату праці з 10- 20 го числа наступного місяця. В такому випадку ви рідко отримаєте всю оплату, адже один місяць завжди утримується і при потребі поїхати додому (документи інші ситуації) вам скажуть що оплатять по приїзду наступного разу, якого може і не бути. Як правило в такій ситуації грошей не пересилають, не предадуть.
Якщо ж видають кожен тиждень аванси а в кінці домовленої роботи – повну оплату. Ви також ризикуєте не отримати всіх грошей. Ба й гірше – аванси підуть на прожиття, харчування і.т.п.
В такому випадку слід домовлятись за повну оплату праці по певних її частинах. Якщо попередня частина не оплачена не беріться за наступну.
Ситуацій з обманом по оплаті праці може бути багато різних але кінцевий результат – це заробітчанин, котрий поїхав закордон з надією заробити кошти на певні необхідні потреби – залишається з нічим. Як правило повернутись додому коштів вистачає але не завжди.
Щоб уберегти себе від найгіршого – пригадайте вище описані ситуації і завжди старайтесь мати кошти на повернення додому.