Нові правила виїзду за кордон по безвізу

З 2021 року українцям для виїзду в країни ЄС по безвізу додатково буде потрібен попередній дозвіл що отримуватиметься шляхом подання онлайн заявки.

 

безвіз уа

 

Це стосується не тільки українців але й усіх інших (окрім громадян і резидентів ЄС).

 

Онлайн дозвіл на проїзд в країни ЄС

Так у 2018 році було прийнято рішення створити єдину  європейську інформаційну систему авторизації подорожей – ETIAS, для жителів інших країн що користуються безвізовим режимом в ЄС.

Цедозволить краще контролювати потік подорожуючих у ЄС і унеможливить або зменшить різні махінації на кшталт поїздок по різних паспортах як це роблять деякі українці зараз.

В подальшому такі порушники не будуть пропускатись на кордоні. А також дозволить зменшити іншу загрозу з боку мігрантів тим самим збільшить безпеку ЄС.

 

Як отримати онлайн дозвіл на проїзд закордон

Такий онлайн дозвіл буде потрібен тільки з 2021 року.

  1. При кожному зверненні за онлайн дозволом в системі  ETIAS буде стягуватисть оплата 7 євро для всіх окрім осіб, молодше 18 та старших 70 років.
  2. Дозвіл буде дійсний протягом 3 років від моменту отримання або до моменту закінченні закордонного паспорта.
  3. В планах системи  швидкий автоматичний розгляд анекетних данних (декілька хвилин), якщо особа не була помічена в порушеннях правил закордоном. В ішому випадку справа буде розглядатись в ручному режимі.

Але навіть якщо і не надали дозвіл особа має право оскаржити рішення.

Таким чином більшість подорожуючих після отримання онлайн дозволу і надалі зможе користуватись безвізовими поїздками в країни ЄС.

Поки що це рішення перенесли ще на рік і планується з 2022 року.

Що до поїздки по безвізу в 2021 році читайте детально тут.

Ви можете Залишити коментар.


Залишити коментар