Інтерсіті Київ Перемишль

Привіт друзі! Давненько ми не були в Польщі. І навіть вже встигли трохи скучити.

 

київ - перемишль

 

Україну з Польщею пов’язує відмінне транспортне сполучення, тому проблем з проїздом не виникає. Кожен може вибрати транспорт в залежності від своїх побажань і достатку. Отож, для поїздки до Варшави ми вибрали поїзд. Цього разу ми вирішили скористатися нагодою, і покататися на Інтерсіті у напрямку Київ – Перемишль.

 

Поїзд Київ-Львів-Перемишль

Із введенням безвізового режиму стало набагато простіше подорожувати в країни ЄС. Зовсім недавно не потрібно було  витрачати зайвий час на походи в посольство, оформляти візу, витрачати гроші на консульські і візові збори. В’їзд набагато спростився, в зв’язку з чим, стало набагато легше спланувати подорож самому. Але зараз в епоху коронавірусу вже не так і все ж таки потрібно трохи часу щоб придбати запрошення і здати тест по приїзду в Польщу щоб уникнути обсервації.

Отож все таки є трішки проблеми з короткочасними або тривалими переїздами. Але так, набридло сидіти вдома що, ми вирішили, розвіятися, і з’їздити до Польщі. А оскільки, до польського міста Пермишль з Києва їде комфортабельний швидкісна електричка Інтерсіті, то і першим пунктом призначення був він.

 

інтерсіті

 

Квитки купили в той же день. Круто, що зараз їх можна придбати онлайн, і немає необхідності їхати на вокзал. При покупці потрібно вибрати клас – 1 або 2, а також місця. Перший клас відрізняється посадкою крісел (2 на 2), більш широким відстанню між сидіннями, а ще наявністю розеток під кожним кріслом. У другому класі посадовий ряд 2 на 3 крісла. Відстань між сидіннями вузька, але досить зручна. Нам було комфортно з ростом 170 і 185 см. Зверніть увагу, що розетки встановлені біля вікон, через ряд, тому хто буде всю дорогу юзати гаджети або беріть Power Bank, або вибирайте відповідні місця.

 

вокзал-перемишль

 

Поїздка поїздом в Польщу

З Києва до Перемишля направлено дві електрички №705 / 706 і 715/716. Перша, їде по маршруту Київ-Коростень-Львів-Перемишль, друга – икурсує за маршрутом Київ-Львів-Вінниця-Хмельницький-Тернопіль-Львів-Перемишль. Для нашої поїздки нам більше підійшла перша, за часом і маршрутом. Інтерсіті Київ – Перемишль відправляється з Київського центрального ж / д вокзалу в 6 ранку і перебуває на центральний ж / д вокзал Перемишля о 12:30. Вона проходить через Коростень і Львів, тому хто планує їхати від них, можна підсісти. Багато людей виходить в Львові, як в сторону Польщі, так і назад. З Перемишля потяг відправляється о 15:45 і прибуває до Києва о 23:53.

 

колія перемишль

 

В Інтерсіті є вагон-ресторан, що функціонує по типу Wog кафе. Буфет розташований в 3 вагоні. Там можна купити чай, каву, воду, пиво, а також снеки і хот-доги. В Інтерсіті працює обслуговування, так як в літаку. Дівчинка провідниця пропонує їжу і напої по всіх вагонах. Якщо не хочеться витрачатися або ви не любитель фаст-фудів можна взяти їжу і випивку з собою.

Електричка облаштована зручними кріслами, в вагоні досить комфортна температура, є Wi Fi, правда не стабільний (часто пропадає). Якщо є подушка-бублик під голову, раджу взяти. Я шкодую, що її не було. З двох сторін вагона встановлені лампочки, які свідчать про стан WS (зелена-вільний, червона-зайнятий), що дозволяє вільно пересуватися по вагону.

 

перемишль

 

Мало не забула про найважливіші моменті розповісти – проходження Україно-Польського кордону. Контроль проходити прямо в Інтерсіті, виходити нікуди не потрібно. Електричка навіть не стоїть на кордоні. Вона зупиняється лише для того, щоб прикордонники зайшли або вийшли.

Українські прикордонники заходять в електричку ще у Львові. Контроль проходить до кордону. Після перетину Українсько-польського прикордонного пункту в електричку заходять польські прикордонники. Вони перевіряють паспорти і інші документи на вимогу (бронь готелю, запрошення), а також багаж вибірково.Оскільки у нас були до цього в’їзди до Шенгенської зони, наші біометричні паспорти відсканували і повернули. Хто їде перший раз, запитують мета поїздки, бронь готелю або запрошення, медичну страховку. З свого досвіду можу сказати, що прикордонний контроль проходить набагато простіше, ніж в автобусі. Митні правила Польщі або, що дозволено провозити через кордон Польщі можна ознайомитися за посиланням.

 

вулиці перемишля

 

Зверніть увагу, що під час прикордонного контролю вбиральні і буфет не працюють. Інтерсіті Київ-Перемишль перебуває на центральний залізничний вокзал Перемишля на 4-й перон, расположеннний поруч з автовокзалом. Це дуже зручно для тих, хто прямує далі автобусом. До того ж, у кого є пару вільних пару годин, можна оглянути гарний прикордонне містечко Перемишль, про який я вже розповідала.

 

Часто поїздка до Польщі не обходиться без покупок. Вибір в польських магазинах досить хороший, і ціни, особливо в період знижок, дуже приємні. Зверніть увагу, що в Польщі працює система Tax Free (Такс фрі), що дозволяє повернути частину податку на додану вартість (ПДВ), що входить в ціну купленого товару.

 

Відгук. Подорожувати на Інтерсіті Київ-Перемишль нам сподобалося. Найважливіший плюс цього маршруту економія часу на дорогу за невеликі гроші. Комфортна поїздка в порівнянні з автобусами та потягами. В електричці є все необхідне. Час в дорозі пройшов непомітно, на ж / д вокзал Перемишля прибули вчасно. Хочу зауважити, що прикордонний контроль в Інтерсіті проходить в спокійній невимушеній обстановці.

 

Переклад з travel-diary

Ви можете Залишити коментар.


Залишити коментар